Sugarloaf Youth Track League  
                   Northampton - Meet 2 - 6/1/2010
                  Team Rankings - Through Event 32
                        Combined Team Scores
 Place     Team                                             Points

    1      Rigali and Walder Ortho         PUR               188
    2      Serios Pharmacy                 ORG               131.50
    3      Northampton Coop Bank           BLU               104.50
    4      General Cleaners                YEL                87
    5      Whiting Energy Fuels            RED                70.50
    6      Duseau Trucking                 GRN                62.50
                                                      Total 644.00
                         Female Team Scores
 Place     Team                                             Points

    1      Serios Pharmacy                 ORG                96
    2      Rigali and Walder Ortho         PUR                79
    3      General Cleaners                YEL                53
    4      Whiting Energy Fuels            RED                47.50
    5      Northampton Coop Bank           BLU                30
    6      Duseau Trucking                 GRN                20.50
                                                      Total 326.00
                          Male Team Scores
 Place     Team                                             Points

    1      Rigali and Walder Ortho         PUR               109
    2      Northampton Coop Bank           BLU                74.50
    3      Duseau Trucking                 GRN                42
    4      Serios Pharmacy                 ORG                35.50
    5      General Cleaners                YEL                34
    6      Whiting Energy Fuels            RED                23
                                                      Total 318.00
 
                                    Results                                    
 
Event 1  Boys 800 Meter Run 5,6 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Norton, Sam               11 Serios Pharmacy                 3:18.40    6   
  2 Sweet, Bina               10 Bracers                         3:27.40    5   
  3 Lambert, Drew             10 Energizers                      3:33.30    4   
  4 Gelb, Ben                 10 Serios Pharmacy                 3:36.70    3   
  5 Skowron, Julian            6 Energizers                      4:58.50    2   
 
Event 2  Girls 800 Meter Run 5,6 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Berard, Hannah             9 General Cleaners                3:25.80    6   
  2 Frogameni, Elena          10 Energizers                      3:26.00    5   
  3 Hathaway, Juliana         10 Recyclers                       3:34.80    4   
  4 Jainuddin, Shari           9 Serios Pharmacy                 3:46.00    3   
  5 Scott, Jillian             7 General Cleaners                3:57.10    2   
 
Event 3  Boys 800 Meter Run 7,8,9 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McLaughlin, Tommy         14 Bracers                         2:47.00    6   
  2 Lekmon, Tenzin            15 Bracers                         3:07.60    5   
  3 Desgres, Jacob            11 General Cleaners                3:23.70    4   
 
Event 4  Girls 800 Meter Run 7,8,9 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Moore, Anna               14 General Cleaners                2:58.40    6   
  2 Lutz, Mariel              13 Bracers                         3:09.00    5   
  3 Grossman, Lucy            12 Recyclers                       3:18.30    4   
  4 Harrington, Bridget       12 Bracers                         3:58.30    3   
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash 2,3,4 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Salomao, Lauren           10 Serios Pharmacy                   17.50   4   6   
  2 Hehn, Alexandra            9 Northampton Coop                  18.10   2   5   
  3 Sledzieski, Emily          8 Northampton Coop                  18.20   3   4   
  4 Adel, Dunia                8 Serios Pharmacy                   18.40   4   3   
  5 Gottlieb, Ruby             8 Energizers                        18.80   3   2   
  6 Shepard, Jessica           8 Serios Pharmacy                   19.10   4   1   
  7 Ballou, Renee              8 Recyclers                         19.30   3 
  8 Revelo, Carolyn            9 Bracers                           19.40   1 
  8 Elsea, Lauren              7 Northampton Coop                  19.40   2 
  8 Salomao, Jocelyn           7 Serios Pharmacy                   19.40   1 
 11 Rosenblum, Sarah           8 General Cleaners                  19.60   3 
 11 Marek, Delaney             7 Energizers                        19.60   2 
 13 Perry, Nelia               8 Bracers                           19.80   2 
 14 Wysoker, Julia             9 Serios Pharmacy                   19.90   3 
 15 Levitt, Rachel             9 General Cleaners                  20.20   3 
 16 Costin-Shaw, Meghan        7 Bracers                           20.60   1 
 17 Lyons-Sosa, Eden           7 Bracers                           21.10   2 
 18 Jainuddin, Shari           9 Serios Pharmacy                   21.20   1 
 18 Scott, Jillian             7 General Cleaners                  21.20   1 
 20 Dostal, Lucia              7 Recyclers                         21.40   2 
 21 Kaufman, Vivian            6 Energizers                        21.70   1 
 22 Elsea, Maddy               9 Northampton Coop                  21.80   4 
 23 Jenkins, Madeline          7 General Cleaners                  22.10   1 
 24 Skowron, Mia               9 Serios Pharmacy                   22.60   4 
 25 Wilcox, Lauren             7 Bracers                           24.00   1 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash 2,3,4 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 McBride, Brendan           9 Northampton Coop                  17.60   3   6   
  2 Wilcox, Ryan               9 Bracers                           17.70   2   5   
  3 Walker, Sam                8 Recyclers                         18.80   2   4   
  4 McBride, Liam              9 Northampton Coop                  18.90   3   3   
  5 Crouse, Caden              8 Northampton Coop                  19.00   2   2   
  6 O'Brien, Charlie           9 Bracers                           19.10   3   1   
  7 Moore, Trevonte            8 General Cleaners                  19.30   3 
  8 Scott, Tucker              8 General Cleaners                  19.70   2 
  9 Adel, Robert               7 Bracers                           20.40   1 
 10 Lyons-Sosa, Luca           9 Serios Pharmacy                   20.70   3 
 11 Maginnis, Jonathan         7 Northampton Coop                  21.20   1 
 12 Bidus, Nathaniel           8 Energizers                        21.40   2 
 13 Hall-Witt, Lane            7 Recyclers                         21.50   1 
 14 Salsedo, Sonam             6 Northampton Coop                  22.00   1 
 15 DiPillo, Riley             8 Energizers                        22.20   3 
 16 Lellman, Gus               6 Recyclers                         23.00   1 
 17 Rosen, Jake                7 Energizers                        23.30   1 
 18 Skowron, Julian            6 Energizers                        26.60   2 
 
Event 7  Girls 100 Meter Dash 5,6 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Holroyde, Kerry           11 Bracers                           15.40   3   6   
  2 Saveson, Gretchen         11 Energizers                        15.80   1   5   
  3 Dunn, Sierra              10 Bracers                           16.60   2   4   
  4 Warren, Olivia            11 Serios Pharmacy                   16.70   2   3   
  5 Perry, Sayde              10 Serios Pharmacy                   16.80   1   1.50
  5 Doherty-Weinraub, Tieyin  11 Bracers                           16.80   3   1.50
  7 Romain, Natalie           10 Northampton Coop                  17.00   2 
  7 McBride, Aoife            10 Northampton Coop                  17.00   1 
  7 Blatner, Mairead          11 General Cleaners                  17.00   3 
 10 Illingsworth, Maddie      11 Northampton Coop                  17.30   3 
 11 Labeda, Mykala            10 Northampton Coop                  17.40   3 
 12 Berard, Hannah             9 General Cleaners                  17.90   2 
 13 Hathaway, Juliana         10 Recyclers                         18.20   1 
 13 Hillenbrand, Taryn        11 Energizers                        18.20   2 
 15 Etzel, Madeline            9 Northampton Coop                  18.30   1 
 16 Heath, Liana               9 Bracers                           18.40   1 
 16 Scott, Ellie               5 General Cleaners                  18.40   1 
 18 Norton, Lucy              11 Recyclers                         19.20   2 
 19 Meginsky, Lena            11 Bracers                           19.50   2 
 20 O'Sullivan, Ailis         11 Recyclers                         20.70   1 
 21 Rosen, Anna                9 Energizers                        21.30   2 
 
Event 8  Boys 100 Meter Dash 5,6 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wills, Elliot             10 Northampton Coop                  15.80   1   6   
  2 Bennett, Ewan             11 Energizers                        16.30   2   5   
  3 Sweet, Bina               10 Bracers                           17.50   1   4   
  4 Lyons-Sosa, Gabe          10 Recyclers                         18.10   2   3   
  5 Norris, Greg              10 Serios Pharmacy                   18.50   1   2   
  6 Wysoker, Gabriel          11 General Cleaners                  19.10   1   1   
  7 Lambert, Drew             10 Energizers                        19.40   1 
  8 Desgres, Rocco            10 Bracers                           23.80   1 
 
Event 9  Girls 100 Meter Dash 7,8,9 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Moore, Anna               14 General Cleaners                  13.60   3   6   
  2 Dibrindisi, Alex          13 Serios Pharmacy                   14.00   1   5   
  3 Lamond, Catherine         14 Bracers                           14.50   3   4   
  4 Gandevia, Lena            13 Serios Pharmacy                   14.70   1   3   
  5 Sharp, Sophie             13 Serios Pharmacy                   15.20   3   2   
  6 Scott, Maddy              12 General Cleaners                  15.50   1   1   
  7 Soles, Anna               12 Recyclers                         15.80   1 
  8 Wills, Alexandria         13 Northampton Coop                  16.10   1 
  9 Ballou, Anna              13 Recyclers                         16.20   1 
 10 Gelbard, Phoebe           12 Recyclers                         16.50   2 
 10 Rosenblum, Rebecca        12 Energizers                        16.50   1 
 12 Lellman, Georgie          12 Recyclers                         16.70   2 
 13 Grossman, Lucy            12 Recyclers                         16.80   1 
 13 Lellman, Sophie           14 Recyclers                         16.80   3 
 15 Haskins, jessica          13 Energizers                        17.20   2 
 16 Gilson, Amelia            13 Bracers                           17.60   2 
 17 Rosenblum, Johannah       14 General Cleaners                  17.90   3 
 18 Hemminger-Martin, Hayley  13 Northampton Coop                  18.00   2 
 19 Norris, Erin              12 Serios Pharmacy                   18.40   2 
 20 Dufour, Dana              13 Recyclers                         18.80   2 
 
Event 10  Boys 100 Meter Dash 7,8,9 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McLaughlin, Tommy         14 Bracers                           13.20    6   
  2 Jeffway, David            13 Bracers                           13.50    5   
  3 Lekmon, Tenzin            15 Bracers                           15.10    4   
  4 Carson, Alex              15 Recyclers                         15.60    2.50
  4 Belkin, Daniel            13 Recyclers                         15.60    2.50
  6 Levitt, Zach              12 Serios Pharmacy                   15.80    1   
  7 Laird, Julian             12 Energizers                        16.50  
 
Event 11  Girls 200 Meter Dash 2,3,4 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Salomao, Lauren           10 Serios Pharmacy                   38.70   3   6   
  2 Adel, Dunia                8 Serios Pharmacy                   39.30   3   5   
  3 Sledzieski, Emily          8 Northampton Coop                  40.00   2   4   
  4 Johnson, Katherine         8 General Cleaners                  41.50   2   3   
  5 Shepard, Jessica           8 Serios Pharmacy                   42.30   2   2   
  6 Kaufman, Sophie            9 Energizers                        42.40   3   1   
  7 Levins, Grace              8 Recyclers                         43.80   2 
  8 Elsea, Lauren              7 Northampton Coop                  44.10   1 
  9 Marek, Delaney             7 Energizers                        47.80   1 
 10 Costin-Shaw, Meghan        7 Bracers                           48.00   2 
 11 Levitt, Rachel             9 General Cleaners                  49.30   3 
 12 Skowron, Mia               9 Serios Pharmacy                   49.40   3 
 13 Lyons-Sosa, Eden           7 Bracers                           49.90   1 
 14 Jenkins, Madeline          7 General Cleaners                  50.50   1 
 15 Kaufman, Vivian            6 Energizers                        53.30   1 
 16 Kinstle, Molly             6 Recyclers                         53.90   1 
 17 Dostal, Lucia              7 Recyclers                         54.00   2 
 
Event 12  Boys 200 Meter Dash 2,3,4 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Walton, Natnael            9 General Cleaners                  37.20   3   6   
  2 Wilcox, Ryan               9 Bracers                           37.80   3   5   
  3 Markey, Nat                8 General Cleaners                  41.00   2   4   
  4 Crouse, Caden              8 Northampton Coop                  41.20   2   3   
  5 Scott, Tucker              8 General Cleaners                  43.10   2   2   
  6 Revelo, Jacob              7 Bracers                           43.20   3   1   
  7 Adel, Robert               7 Bracers                           43.70   1 
  8 Sakey, Will                8 Northampton Coop                  44.30   2 
  9 Walker, Sam                8 Recyclers                         45.00   2 
 10 Bond, Isaac                9 Recyclers                         47.10   3 
 11 Maginnis, Jonathan         7 Northampton Coop                  47.30   1 
 12 DiPillo, Riley             8 Energizers                        47.40   2 
 13 Hall-Witt, Lane            7 Recyclers                         47.60   1 
 14 Salsedo, Sonam             6 Northampton Coop                  47.80   1 
 15 Lellman, Gus               6 Recyclers                         51.20   1 
 
Event 13  Girls 200 Meter Dash 5,6 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Holroyde, Kerry           11 Bracers                           33.10   4   6   
  2 Saveson, Gretchen         11 Energizers                        34.00   2   5   
  3 Doherty-Weinraub, Tieyin  11 Bracers                           34.90   3   4   
  4 Warren, Olivia            11 Serios Pharmacy                   35.00   2   3   
  5 Illingsworth, Maddie      11 Northampton Coop                  35.70   4   2   
  6 Labeda, Mykala            10 Northampton Coop                  36.00   1   1   
  7 McBride, Aoife            10 Northampton Coop                  36.20   1 
  8 Jeffway, Mary             10 Bracers                           36.80   1 
  9 Marek, Haley              11 Serios Pharmacy                   37.30   3 
 10 Perry, Sayde              10 Serios Pharmacy                   37.40   1 
 11 Blatner, Mairead          11 General Cleaners                  37.50   3 
 12 Romain, Natalie           10 Northampton Coop                  38.50   2 
 13 Hillenbrand, Taryn        11 Energizers                        38.60   3 
 14 Davis, Hannah             11 Recyclers                         39.30   2 
 15 Etzel, Madeline            9 Northampton Coop                  39.50   1 
 16 Heath, Liana               9 Bracers                           39.90   2 
 17 Norton, Lucy              11 Recyclers                         40.70   3 
 18 Powers, Lilli             10 Northampton Coop                  41.40   1 
 19 Meginsky, Lena            11 Bracers                           41.50   3 
 20 Scott, Ellie               5 General Cleaners                  42.00   1 
 21 O'Sullivan, Ailis         11 Recyclers                         42.90   2 
 
Event 14  Boys 200 Meter Dash 5,6 Boys
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Wills, Elliot             10 Northampton Coop                  32.80   1   6   
  2 Adams, Elliot             11 Northampton Coop                  36.80   2   5   
  3 Sweet, Bina               10 Bracers                           36.90   1   4   
  4 Bennett, Ewan             11 Energizers                        37.30   1   3   
  5 Norton, Sam               11 Serios Pharmacy                   37.50   1   2   
  6 Gelb, Ben                 10 Serios Pharmacy                   40.00   1   1   
  7 Norris, Greg              10 Serios Pharmacy                   40.10   1 
  8 Wysoker, Gabriel          11 General Cleaners                  40.30   1 
  9 Desgres, Rocco            10 Bracers                           52.10   1 
 
Event 15  Girls 200 Meter Dash 7,8,9 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Lamond, Catherine         14 Bracers                           28.30   3   6   
  2 Dibrindisi, Alex          13 Serios Pharmacy                   28.90   2   5   
  3 Gandevia, Lena            13 Serios Pharmacy                   31.80   3   4   
  4 Scott, Maddy              12 General Cleaners                  33.00   2   3   
  5 Ramsden, Kristina         13 Bracers                           33.50   2   2   
  6 Loomis, Sierra            12 General Cleaners                  33.60   1   1   
  7 Wanar, Amita              13 Energizers                        33.80   3 
  8 Soles, Anna               12 Recyclers                         34.10   1 
  9 Wetzel, Eva               11 General Cleaners                  34.60   1 
 10 Rosenblum, Rebecca        12 Energizers                        35.00   1 
 11 Lellman, Sophie           14 Recyclers                         35.40   3 
 12 Haskins, jessica          13 Energizers                        36.50   2 
 13 Wetzel, Georgina          13 General Cleaners                  37.50   3 
 14 Hemminger-Martin, Hayley  13 Northampton Coop                  38.00   3 
 15 Gilson, Amelia            13 Bracers                           38.70   3 
 16 Dufour, Dana              13 Recyclers                         41.10   2 
 17 Harrington, Bridget       12 Bracers                           46.00   2 
 
Event 16  Boys 200 Meter Dash 7,8,9 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Jeffway, David            13 Bracers                           27.50    6   
  2 Gilson, Aiden             13 Northampton Coop                  30.80    5   
  3 Belkin, Daniel            13 Recyclers                         33.60    4   
  4 Foldy-Porto, Tim          12 Serios Pharmacy                   35.90    3   
 
Event 17  Girls 400 Meter Run 2-6 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Marek, Haley              11 Serios Pharmacy                 1:29.90   2   6   
  2 Frogameni, Elena          10 Energizers                      1:33.20   2   5   
  3 Perry, Nelia               8 Bracers                         1:37.60   1   4   
  4 Salomao, Jocelyn           7 Serios Pharmacy                 1:39.40   1   3   
  5 Powers, Lilli             10 Northampton Coop                1:41.30   1   2   
  6 Levins, Grace              8 Recyclers                       1:44.10   1   1   
  7 Gottlieb, Ruby             8 Energizers                      1:47.20   1 
  8 Johnson, Katherine         8 General Cleaners                1:50.30   1 
  9 Wysoker, Julia             9 Serios Pharmacy                 2:01.20   1 
 10 Kinstle, Molly             6 Recyclers                       2:22.70   1 
 
Event 18  Boys 400 Meter Run 2-6 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lyons-Sosa, Gabe          10 Recyclers                       1:27.90    6   
  2 Walton, Natnael            9 General Cleaners                1:29.90    5   
  3 O'Brien, Charlie           9 Bracers                         1:30.20    4   
  4 Adams, Elliot             11 Northampton Coop                1:34.90    3   
  5 Markey, Nat                8 General Cleaners                1:44.10    2   
  6 Moore, Trevonte            8 General Cleaners                1:48.40    1   
  7 Bond, Isaac                9 Recyclers                       1:52.10  
  8 Lyons-Sosa, Luca           9 Serios Pharmacy                 1:52.40  
 
Event 19  Girls 400 Meter Run 7,8,9 Girls
===================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Loomis, Sage              13 General Cleaners                1:23.60   1   6   
  2 Lutz, Mariel              13 Bracers                         1:26.60   1   5   
  3 Ballou, Anna              13 Recyclers                       1:27.90   1   4   
  4 Ramsden, Kristina         13 Bracers                         1:28.70   1   3   
  5 Loomis, Sierra            12 General Cleaners                1:29.70   1   2   
  6 Gelbard, Phoebe           12 Recyclers                       1:31.70   1   1   
  7 Hemminger-Martin, Hayley  13 Northampton Coop                1:37.90   2 
  8 Wetzel, Georgina          13 General Cleaners                1:39.30   2 
 
Event 20  Boys 400 Meter Run 7,8,9 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Hannigan-Page, Tyler      13 Bracers                         1:04.80    6   
  2 Gilson, Aiden             13 Northampton Coop                1:15.80    5   
  3 Desgres, Jacob            11 General Cleaners                1:23.90    4   
 
Event 21  Girls Long Jump 2,3,4 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Kaufman, Sophie            9 Energizers                      7-04.00    6   
  2 Scott, Jillian             7 General Cleaners                7-00.00    5   
  3 Frogameni, Elena          10 Energizers                      6-11.00    4   
  4 Skowron, Mia               9 Serios Pharmacy                 6-02.00    3   
  5 Revelo, Carolyn            9 Bracers                         5-09.00    2   
  6 Johnson, Katherine         8 General Cleaners                5-06.00    0.50
  6 Gottlieb, Ruby             8 Energizers                      5-06.00    0.50
  8 Kaufman, Vivian            6 Energizers                      5-05.00  
  9 Levitt, Rachel             9 General Cleaners                4-09.00  
 10 Marek, Delaney             7 Energizers                      4-07.00  
 11 Jenkins, Madeline          7 General Cleaners                4-06.00  
 12 Wilcox, Lauren             7 Bracers                         3-10.00  
 13 Dostal, Lucia              7 Recyclers                       3-01.00  
 
Event 22  Boys Long Jump 2,3,4 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Revelo, Jacob              7 Bracers                         9-04.00    6   
  2 Crouse, Caden              8 Northampton Coop                8-03.00    4.50
  2 Wilcox, Ryan               9 Bracers                         8-03.00    4.50
  4 O'Brien, Charlie           9 Bracers                         8-00.00    3   
  5 Sakey, Will                8 Northampton Coop                7-06.00    2   
  6 Bond, Isaac                9 Recyclers                       7-01.00    1   
  7 Lyons-Sosa, Luca           9 Serios Pharmacy                 6-03.00  
  7 Walker, Sam                8 Recyclers                       6-03.00  
  9 Walton, Natnael            9 General Cleaners                6-00.00  
  9 Markey, Nat                8 General Cleaners                6-00.00  
 11 Adel, Robert               7 Bracers                         5-09.00  
 12 Moore, Trevonte            8 General Cleaners                5-03.00  
 12 DiPillo, Riley             8 Energizers                      5-03.00  
 14 Rosen, Jake                7 Energizers                      5-02.00  
 15 Maginnis, Jonathan         7 Northampton Coop                4-11.00  
 16 Salsedo, Sonam             6 Northampton Coop                4-10.00  
 17 Hall-Witt, Lane            7 Recyclers                       4-06.00  
 18 Bidus, Nathaniel           8 Energizers                      4-04.00  
 
Event 23  Girls Long Jump 5,6 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mahoney, Delia            11 Serios Pharmacy                11-08.00    6   
  2 Saveson, Gretchen         11 Energizers                     10-11.00    5   
  3 Doherty-Weinraub, Tieyin  11 Bracers                        10-04.00    4   
  4 Holroyde, Kerry           11 Bracers                         9-07.00    3   
  5 Perry, Sayde              10 Serios Pharmacy                 9-04.00    2   
  6 Illingsworth, Maddie      11 Northampton Coop                8-11.00    1   
  7 Romain, Natalie           10 Northampton Coop                8-09.00  
  8 McBride, Aoife            10 Northampton Coop                8-07.00  
  8 Dunn, Sierra              10 Bracers                         8-07.00  
 10 Jeffway, Mary             10 Bracers                         8-03.00  
 11 Hillenbrand, Taryn        11 Energizers                      8-01.00  
 12 Heath, Liana               9 Bracers                         7-08.00  
 13 Marek, Haley              11 Serios Pharmacy                 7-07.00  
 14 Hathaway, Juliana         10 Recyclers                       7-00.00  
 15 Etzel, Madeline            9 Northampton Coop                6-08.00  
 16 Scott, Ellie               5 General Cleaners                6-03.00  
 16 Powers, Lilli             10 Northampton Coop                6-03.00  
 18 Rosen, Anna                9 Energizers                      5-10.00  
 19 O'Sullivan, Ailis         11 Recyclers                       5-03.00  
 20 Meginsky, Lena            11 Bracers                         5-00.00  
 
Event 24  Boys Long Jump 5,6 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Wills, Elliot             10 Northampton Coop               10-05.00    6   
  2 Lyons-Sosa, Gabe          10 Recyclers                       9-09.00    5   
  3 Bennett, Ewan             11 Energizers                      9-05.00    4   
  4 Sweet, Bina               10 Bracers                         9-03.00    3   
  5 Gelb, Ben                 10 Serios Pharmacy                 7-06.00    2   
  6 Lambert, Drew             10 Energizers                      7-03.00    1   
  7 Wysoker, Gabriel          11 General Cleaners                6-09.00  
  8 Desgres, Rocco            10 Bracers                         3-02.00  
 
Event 25  Girls Long Jump 7,8,9 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Dibrindisi, Alex          13 Serios Pharmacy                12-04.00    6   
  2 Gandevia, Lena            13 Serios Pharmacy                12-00.00    5   
  3 Sharp, Sophie             13 Serios Pharmacy                11-11.00    4   
  4 Scott, Maddy              12 General Cleaners               10-08.00    3   
  5 Loomis, Sierra            12 General Cleaners               10-06.00    2   
  6 Gelbard, Phoebe           12 Recyclers                      10-04.00    1   
  7 Soles, Anna               12 Recyclers                      10-00.00  
  8 Wetzel, Eva               11 General Cleaners                9-04.00  
  9 Grossman, Lucy            12 Recyclers                       8-10.00  
 10 Norris, Erin              12 Serios Pharmacy                 8-00.00  
 11 Wetzel, Georgina          13 General Cleaners                7-10.00  
 12 Hemminger-Martin, Hayley  13 Northampton Coop                6-07.00  
 
Event 26  Boys Long Jump 7,8,9 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McLaughlin, Tommy         14 Bracers                        14-08.00    6   
  2 Gilson, Aiden             13 Northampton Coop               12-00.00    5   
  3 Levitt, Zach              12 Serios Pharmacy                11-08.00    4   
  4 Belkin, Daniel            13 Recyclers                      10-10.00    3   
  5 Foldy-Porto, Tim          12 Serios Pharmacy                 9-04.00    2   
 
Event 27  Girls High Jump 2,3,4 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Elsea, Maddy               9 Northampton Coop                3-00.00    6   
  2 Frogameni, Elena          10 Energizers                      2-10.00    4.50
  2 Salomao, Lauren           10 Serios Pharmacy                 2-10.00    4.50
 -- Levitt, Rachel             9 General Cleaners                     NH  
 -- Gottlieb, Ruby             8 Energizers                           NH  
 -- Perry, Nelia               8 Bracers                              NH  
 -- Marek, Delaney             7 Energizers                           NH  
 -- Salomao, Jocelyn           7 Serios Pharmacy                      NH  
 -- Kaufman, Sophie            9 Energizers                           NH  
 -- Jenkins, Madeline          7 General Cleaners                     NH  
 -- Scott, Jillian             7 General Cleaners                     NH  
 -- Kaufman, Vivian            6 Energizers                           NH  
 -- Elsea, Lauren              7 Northampton Coop                     NH  
 
Event 28  Boys High Jump 2,3,4 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Bond, Isaac                9 Recyclers                       3-00.00    5   
  1 Lyons-Sosa, Luca           9 Serios Pharmacy                 3-00.00    5   
  1 Revelo, Jacob              7 Bracers                         3-00.00    5   
  4 Sakey, Will                8 Northampton Coop                2-10.00    2   
  4 Walton, Natnael            9 General Cleaners                2-10.00    2   
  4 Scott, Tucker              8 General Cleaners                2-10.00    2   
 -- Crouse, Caden              8 Northampton Coop                     NH  
 -- O'Brien, Charlie           9 Bracers                              NH  
 -- Wilcox, Ryan               9 Bracers                              NH  
 -- Rosen, Jake                7 Energizers                           NH  
 -- Bidus, Nathaniel           8 Energizers                           NH  
 -- Moore, Trevonte            8 General Cleaners                     NH  
 -- Lellman, Gus               6 Recyclers                            NH  
 -- DiPillo, Riley             8 Energizers                           NH  
 -- McBride, Brendan           9 Northampton Coop                     NH  
 -- Markey, Nat                8 General Cleaners                     NH  
 -- Salsedo, Sonam             6 Northampton Coop                     NH  
 
Event 29  Girls High Jump 5,6 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Holroyde, Kerry           11 Bracers                         3-10.00    6   
  2 Dunn, Sierra              10 Bracers                         3-04.00    5   
  3 Hillenbrand, Taryn        11 Energizers                      3-02.00    3.50
  3 Scott, Ellie               5 General Cleaners                3-02.00    3.50
  5 Illingsworth, Maddie      11 Northampton Coop                3-00.00    1   
  5 Etzel, Madeline            9 Northampton Coop                3-00.00    1   
  5 Marek, Haley              11 Serios Pharmacy                 3-00.00    1   
 -- Saveson, Gretchen         11 Energizers                           NH  
 -- Romain, Natalie           10 Northampton Coop                     NH  
 -- Heath, Liana               9 Bracers                              NH  
 
Event 30  Boys High Jump 5,6 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Adams, Elliot             11 Northampton Coop                3-02.00    5.50
  1 Wills, Elliot             10 Northampton Coop                3-02.00    5.50
  3 Bennett, Ewan             11 Energizers                      3-00.00    4   
  4 Sweet, Bina               10 Bracers                         2-10.00    2.50
  4 Norris, Greg              10 Serios Pharmacy                 2-10.00    2.50
 -- Lyons-Sosa, Gabe          10 Recyclers                            NH  
 -- Desgres, Rocco            10 Bracers                              NH  
 
Event 31  Girls High Jump 7,8,9 Girls
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Lamond, Catherine         14 Bracers                         3-08.00    5.50
  1 Grossman, Lucy            12 Recyclers                       3-08.00    5.50
  3 Scott, Maddy              12 General Cleaners                3-06.00    3   
  3 Norris, Erin              12 Serios Pharmacy                 3-06.00    3   
  3 Wills, Alexandria         13 Northampton Coop                3-06.00    3   
  6 Rosenblum, Rebecca        12 Energizers                      3-02.00    0.50
  6 Wanar, Amita              13 Energizers                      3-02.00    0.50
  8 Ballou, Anna              13 Recyclers                       3-00.00  
  8 Dufour, Dana              13 Recyclers                       3-00.00  
  8 Hemminger-Martin, Hayley  13 Northampton Coop                3-00.00  
  8 Gilson, Amelia            13 Bracers                         3-00.00  
  8 Haskins, jessica          13 Energizers                      3-00.00  
 13 Harrington, Bridget       12 Bracers                         2-10.00  
 -- Wetzel, Eva               11 General Cleaners                     NH  
 -- Loomis, Sage              13 General Cleaners                     NH  
 
Event 32  Boys High Jump 7,8,9 Boys
================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Belkin, Daniel            13 Recyclers                       3-10.00    6   
  2 Jeffway, David            13 Bracers                         3-08.00    4.50
  2 Hannigan-Page, Tyler      13 Bracers                         3-08.00    4.50
  4 Lekmon, Tenzin            15 Bracers                         3-04.00    3   
  5 Foldy-Porto, Tim          12 Serios Pharmacy                 3-02.00    2   
  6 Lello-Smith, Isaac        13 General Cleaners                3-00.00    0.50
  6 Desgres, Jacob            11 General Cleaners                3-00.00    0.50